Оголошення

Опалювально-варильни печі тривалого горіння для потреб ЗСУ

Колектив Інституту загальної енергетики НАН України висловлює глибокий сум з приводу кончини Віктора Федоровича Євдокимова почесного директора Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, члена-кореспондента НАН України, доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Премії ім. С.О. Лебедєва.


Член-кореспондент НАН України Віктор Федорович Євдокимов був відомим вченим у галузі комп’ютерного моделювання задач енергетики, транспорту, спеціальних енергоємних процесів і систем, автором вперше запропонованого в Україні і в світі нового наукового напряму, пов’язаного зі створенням паралельних проблемно-орієнтованих методів і засобів математичного моделювання об’єктів різноманітної фізичної природи. Разом з академіком НАН України Г.Є. Пуховим він розробив теорію розрядно-аналогового моделювання. Під його керівництвом і при безпосередній участі побудовано ряд моделюючих та інформаційних систем, які знайшли впровадження в Україні та за її межами.


Творче життя Віктора Федоровича було тісно пов’язане з Національною академією наук України, де він пройшов шлях від аспіранта (з 1965 року, Інститут кібернетики АН УРСР), завідувача відділом (з 1979 року, Інститут електродинаміки АН УРСР), заступника директора (з 1986 року, Інститут проблем моделювання в енергетиці АН УРСР), до директора Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України (з 1988 року), а з 2015 року – почесного директора цього інституту.
У 1990 році Віктор Федорович Євдокимов був обраний членом-кореспондентом Національної академії наук України по Відділенню фізико-технічних проблем енергетики НАН України за спеціальністю «Загальна енергетика». З 2004 по 2020 рік був членом Бюро відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України, з 2010 року –членом Координаційна ради НАН України з питань інформатизації.


Трудовий шлях В.Ф. Євдокимова було відмічено орденом Дружби народів (1986), Почесним званням «Заслужений діяч науки і техніки» (2002), Почесною грамотою Верховної ради України «За особливі заслуги перед українським народом» (2003).


Колектив Інституту загальної енергетики НАН України висловлює найщиріші співчуття рідним та близьким Віктора Федоровича.

©2023 Iнститут загальної енергетики НАН України

Search